Безпечний відпочинок дітей на водоймах

Попри звуки сирен та постійну загрозу з неба, українці все ж таки намагаються хоча б іноді згадати мирне життя. Особливо цього хочеться влітку, коли спека не дає спокою.

Крім того, чимало батьків навіть на відносно безпечних територіях намагаються зберегти для своєї малечі відчуття дитинства та влаштовують для них прогулянки до водойм.

Купання та плавання – це хороший, корисний і активний відпочинок.

Вода приносить багато задоволення людям дисциплінованим, обачним, але вона може завдати багато неприємностей людям, які не дотримуються правил безпечної поведінки на воді.

Тому, краще згадати правила поведінки для дітей на воді:

1. Купання дозволяється в спеціально обладнаних місцях, визначених місцевими органами виконавчої влади, під наглядом дорослих (педагогів, керівників або батьків).

2. До купання допускаються групи дітей до 10 чоловік під наглядом одного відповідального, що вміє добре плавати і знає прийоми рятування на воді.

3. Біля місця купання має бути обладнаний медичний пункт, а в разі його відсутності купання має здійснюватися під наглядом медпрацівника.

4. Місця купання обладнуються рятувальними постами з рятувальними засобами. Крім того, в місцях купання дітей ретельно перевіряється дно аварійно-рятувальними службами, про що складається акт перевірки, вимірюється температура води і повітря.

5. Діти допускаються до купання після огляду лікарем.

6. Роздягання та одягання дітей проводиться під наглядом організатора купання (одяг кожної дитини викладається у рядки окремими купами).

7. До і після купання проводиться перевірка наявності дітей, шляхом шикування їх в ряд у відповідності до своїх куп одягу.

8. Відповідальний за купання повинен: нагадати дітям правила поведінки на воді до початку купання, увійти у воду першим (до дозволеної межі), а вийти останнім.

9. При особистому купанні дітей дорослі зобов’язані постійно спостерігати за дітьми, що купаються.

Отже, варто пам’ятати, що основною умовою безпеки під час купання та плавання є постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

На жаль, 08 червня 2023 року, під час патрулювання території міського пляжу, матросами-рятувальниками була виявлена 9-річна дівчинка, яка не лише купалася у річці без нагляду батьків, але й  самостійно прийшла до міського пляжу. Дана ситуація свідчить про повну безвідповідальність батьків по відношенню до їх дитини.

На місце події були викликані працівники поліції, проінформовані відповідні органи влади. На теперішній час з’ясовуються всі обставини справи, батьки дитини будуть притягнуті до відповідальності.

Законом України «Про охорону дитинства» передбачено, що за невиконання або неналежне виконання батьківських обов’язків, батьки можуть бути притягнені до різних видів юридичної відповідальності – адміністративної, кримінальної чи сімейно-правової.

Шановні батьки, вкотре закликаємо відповідальніше слідкувати за дітьми та не дозволяти дітям купатися самостійно, адже дитина – найцінніший скарб вашого життя!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *