Як захистити себе та своїх рідних від дифтерії!!!

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом та призводить до запалення переважно слизових оболонок ротоглотки, характеризується загальною інтоксикацією й ураженням серцево-судинної та нервової систем.

Дифтерія більш небезпечна хвороба, ніж кір. За статистикою, 50-100 випадків з 1000 завершуються летально.

Збудником захворювання є дифтерійна паличка (коринебактерія), вона стійка до дії різних чинників, у зовнішньому середовищі може зберігатися до 15 діб, кип’ятіння знищує паличку через 1 хвилину.

Інкубаційний період захворювання – від 3 до 10 днів. Джерело інфекції – хвора людина або носій коринебактерії, яка виділяє токсигенні штами збудника.

До основних симптомів дифтерії належить: біль у горлі (ангіна), лихоманка, набряк слизової оболонки ротоглотки, наліт на мигдалинах сірого кольору, осиплість голосу.

Пережита хвороба може призвести до наступних ускладнень: блокування дихальних шляхів, міокардиту (пошкодження серцевого м’яза), ураження нервової системи (параліч дихальних м’язів), інфекційно-токсичного шоку, порушення роботи нирок та надниркової системи, які виникають внаслідок накопичення в організмі великої кількості ядовитого дифтерійного токсину.

Після перенесеного захворювання формується нестійкий імунітет, та приблизно через 10-11 років людина може захворіти знову. Повторне захворювання носить нетяжкий характер та переноситься в легкій формі.

Як врятувати себе від дифтерії!!!!!

Єдиний спосіб захистити себе та своїх близьких від дифтерії та запобігти розвитку небезпечних ускладнень – це вакцинація у дітей та ревакцинація у дорослих. Згідно із календарем профілактичних щеплень, у 2,4 та 6 місяців дітям роблять щеплення вакциною АКДП. Ревакцинацію проводять у 18 місяців та 6 років. Потім у 16 років, а після цього ревакцинацію треба повторювати кожні 10 років.

Під час підйому захворюваності, слід уникати поїздок в регіони де реєструється захворювання дифтерією та місць скупчень людей, масових заходів. Необхідно частіше бувати на свіжому повітрі та провітрювати приміщення.

Якщо у вас виникли вищевказані симптоми, НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ НАМАГАЙТЕЛЬ ЛІКУВАТИ ДИФТЕРІЮ ВДОМА САМОТУЖКИ – ЦЕ МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ ДО ЛЕТАЛЬНИХ НАСЛІДКІВ! Обов’язково необхідно викликати лікаря до дому.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *