28 квітня – Всесвітній День охорони праці!

           Щороку – 28 квітня, за ініціативою Міжнародної Організації Праці, країни світу відзначають Всесвітній День безпеки та здоров’я на виробництві, вибираючи актуальну тему, пов’язану з безпекою та здоров’ям працівників , зважаючи на необхідність створення належних умов праці для людини за принципом пріоритетності її життя та здоров’я.

            Цього року тема буде зосереджена на дослідженні впливу зміни клімату на безпеку та здоров’я працівників.

            Професійні ризики, які посилюються зі зміною клімату, включають надмірну спеку, ультрафіолетове випромінювання, забруднення повітря, великі промислові аварії, екстремальні погодні явища, збільшення паразитарних та інфекційних захворювань, а також підвищений вплив хімічних речовин.

         Міжнародний День охорони праці в Україні також відзначають (указ Президента України № 685/2006, виданий 18.08.2006). Він  запроваджений  з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.

         В умовах повномасштабної війни питання безпеки праці набувають особливого значення, а ризики від зміни клімату суттєво збільшуються.

        Війна стала справжнім небезпечним чинником, який суттєво змінює «клімат» на робочих місцях та підвищує ризики настання великих промислових аварій та впливу небезпечних хімічних речовин, і як наслідок – додаткові нещасні випадки, що є нехарактерними для мирного часу. Безперервні ракетні атаки агресора негативно впливають на життя та здоров’я людей, знижують рівень працездатності та призводять до негативного психоемоційного стану працівників, які постійно перебувають у стресі.

      Статистика травматизму свідчить про стан охорони праці на підприємствах, причинах, видах травмувань, що надає можливість спланувати та вжити відповідних заходів щодо недопущення їх у подальшому.

      Брак кваліфікованих кадрів та підвищена небезпека праці призводять до збільшення кількості нещасних випадків та професійних захворювань. Гинуть люди, руйнується величезна кількість об’єктів інфраструктури, втрачаються робочі місця: вони стають не завжди безпечними для функціонування, обслуговування та створення належних умов праці.

      Необхідно дбати про безпеку та здоров’я працівників, навіть у найскладніших умовах.

      Нехай кожен з нас зробить свій внесок у створення безпечного та здорового робочого середовища для всіх.


А. Мельничук
інженер з охорони праці

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *